Kodėl mes tikime horoskopais?

Astrologija yra sena sritis, gyvuojanti jau trečią tūkstantmetį. Įdomu tai, kad šiais amžiais Žemės ašis pasisuko, todėl keitėsi ir žvaigždynų padėtis danguje. Tai reiškia, kad šiandien mums skirti horoskopai nebėra tokie, kokie buvo prieš tris tūkstančius metų. Nepaisant to, apklausos rodo, kad horoskopais tiki apie 30 proc. žmonių.

“Visi žmonės iš prigimties yra neracionalūs. Pirmiausia veikiame remdamiesi emocijomis, o ne kokiu nors loginiu mąstymu”, – sako VU psichologijos mokslininkė dr. Antanas Kairys. Anot jo, jei nebūtų horoskopų, žmonės tikėtų kažkuo kitu.

Astronomai taip pat primena, kad net jei žvaigždės daro tam tikrą įtaką mums, žmonėms, jų šviesa keliauja pas mus šimtus ar tūkstančius metų. “Žiūrėdami į žvaigždes ir prognozuodami ateitį, astrologai prognozuoja tai, kas jau įvyko. Žvelgdami į dangų, dabar matome, kas buvo praeityje”, – sako VU TFAI astrofizikė dr. Edita Stonkutė. 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *