1. Sapnai yra universalus:
Žmonės visame pasaulyje sapnuoja, nepaisant jų kultūros ar kalbos. Tai universali žmogaus patirtis.
2. Sapnus galima pamiršti:
Dažnai pamirštame savo sapnus iškart po pabudimo. Vos per kelias minutes didžioji dalis sapnų turinio gali išnykti iš mūsų atminties.
3. Sapnai yra kūrybingi:
Sapnai gali būti neįtikėtinai kūrybingi ir turintis vaizduotę. Jie dažnai apima keistus ir siurrealistinius scenarijus, kurių mūsų pabudęs protas paprastai nesugalvotų.
4. REM miegas ir sapnai:
Ryškiausi sapnai atsiranda greito akių judesio (REM) miego metu. Tai viena iš miego fazių, kai smegenų veikla yra panaši į tą kai esame pabudę.
5. Emocijos sapnuose:
Emocijos, patirtos sapnuose, gali būti tokios pat tikros, kaip ir būdraujant. Galite pabusti jausdamiesi laimingi, išsigandę ar net įsimylėję dėl sapno.
6. Sąmoningi sapnai:
Kai kurie žmonės gali išmokti suvokti, kad sapnuoja sapne. Tai vadinama sąmoningu sapnavimu ir leidžia sąmoningai kontroliuoti sapno įvykius.
7. Sapnų teorijos:
Yra įvairių teorijų, kodėl sapnuojame. Kai kurie mano, kad sapnai yra būdas apdoroti emocijas ir prisiminimus, o kiti mano, kad tai gali būti problemų sprendimo ar kūrybinio mąstymo forma.
8. Košmarai:
Košmarai yra intensyvūs, varginantys sapnai, kurie gali sukelti baimę ir nerimą. Jie yra gana dažni ir juos gali sukelti stresas, trauma ar tam tikri vaistai.
9. Sapnai ir kūrybiškumas:
Daugelis menininkų, rašytojų ir išradėjų teigė, kad savo sapnuose randa įkvėpimo. Pranešama, kad tokie garsūs kūriniai kaip Mary Shelley „Frankenstein“ ir Paulo McCartney daina „Yesterday“ buvo paveikti sapnų.
10. Sapnų aiškinimas:
Įvairios kultūros ir tradicijos praktikuoja sapnų aiškinimą, bandydamos išvesti prasmę iš sapnų simbolių ir įvykių. Tačiau mokslo bendruomenė ne visuotinai palaiko idėją, kad sapnai turi konkrečias reikšmes.