Chirognomija
Pirštai
Pirštų galiukai
Krumpliai
Nagų forma
Atskirų pirštų išvaizda
Nykštys
Rankų pavyzdžiai
Žmogaus plaštakos ir pirštų forma labai daug pasako apie jį. Burti iš delno yra sudėtingiau, nes reikia paprašyti kito atverti savo ranką. Plaštakas nuo aplinkinių akių paslėpti sunkiau, todėl galime skaityti informaciją apie žmogų, jam net neįtariant.
Chirognomija (kitaip nei Chiromantija) tyrinėja ne rankos linijas, o rankos formą, pirštų dydį, delno kietumą.
Rankos išvaizda
Ji gali būti plati ar siaura, ilga ar trumpa. Minkšta ir gležna arba kieta ir šiurkšti. Sausa ar drėgna. Išgaubta ar įgaubta. Iš šių požymių galima nemažai sužinoti apie žmogų.
Didelės rankos priklauso žmonėms, mėgstantiems kruopštų darbą arba paisantiems gyvenimo mažmožių. Jie rašo smulkia rašysena, laikosi etiketo, juos labai skaudina nemandagumas. Mažas rankas turi priešingų savybių žmonės. Jie rašo stambiomis raidėmis, Žvelgia į dalykus plačiai, apibendrinamai. Jiems lengva įtikti. Jie neskuba įsižeisti. Neieško lengvo darbo. Renkasi sunkenybes gyvenime, užima menkesnes pareigas.
Reikia atminti, kad rankos dydis turi būti vertinamas lyginant su visu kūnu. Didelė mažo vyro ranka gali būti labai maža dideliam vyrui.
Minkšta ranka priklauso poetiškam žmogui, valdomam vaizduotės, emocijų. Minkštos rankos dažnai būna emocingų moterų.
Minkšta ir suglebusi ranka būna tinginio, lepūno, egoisto ir beširdžio. Taip pat išdaviko ir vagies. Jos savininkas turi miklų liežuvį, linkęs daryti blogus darbus.
Kieta ranka būdinga praktiškam, paprastam žmogui. Jei kietumas nėra per didelis, žmogus atviro būdo, veiklus, nebijantis sunkaus darbo. Jis nėra daug pasiekęs gyvenime, bet yra tvirtas ir patikimas žmogus, galintis narsiai ištverti daug sunkumų. Senstant žmogaus ranka kietėja, tampa grubi ir sausa. Todėl nagrinėjant ją šiuo aspektu, reikia atsižvelgti ir į žmogaus amžių.
Nepaprastai kieta ranka rodo išminties stoką, grubumą, nejautrumą kitiems. Jei delnas yra plonas, liesas ir sausas, jis nurodo žmogaus bailumą, niekšiškumą, menką protą, taip pat energingumo stoką.
Labai storas delnas ir plona plaštaka išduoda žmogaus gašlumą, materialius polinkius, primityvius instinktus, per didelę savimeilę ir egoizmą. Labai storas delnas ir kieta plaštaka su trumpais pirštais – primityvaus tipo, neišprususio darbininko ranka, kuris niekuomet nepagerins savo padėties. Tokia ranka su deformuotu nykščiu priklausys brutaliam nusikaltėliui.
Labai įdubęs delnas – nesėkmių piniginiuose reikaluose ir visose svarbiose gyvenimo aplinkybėse ženklas.
Pirštai
Būrėjai paprastai nagrinėja keturis pirštus, o nykštį atskirai, nes jis turi savą istoriją. Ilgi pirštai: smulkmeniškas žmogus. Lengvai pasiduodantis kitų įtakai. Trumpi pirštai: nekreipiantis dėmesio į smulkmenas, guvaus proto asmuo. Stori ir trumpi pirštai, jei jie nėra paprasto darbininko, reiškia egoizmą ir nuožmumą. Stori su išsipūtusiais galais: savimyla, malonumų ieškotojas. Širšės pavidalo pirštai: nesavanaudiškumas, švaros pomėgis, gurmaniškumas. Sulinkę pirštai: taupumas, gobšumas, godumas. Lengvai atlenkiami atgal pirštai: malonus, komunikabilus,išlaidus, landus žmogus. Kreivi ir blogai išsivystę pirštai: žiaurumas, polinkis į žudymą. Švelnūs ir skaidrūs: išminties stoka, polinkis tuščiai plepėti. Per stipriai susiglaudžiantys pirštai: godumas. Suglausti pirštai su plyšiais tarpuose: nevaisingas smalsumas.
Pirštų galiukai
Smailėjančios pirštų galvutės
Svajotojo, dailininko, idealisto, kompozitoriaus, intelektualo ranka bus su smailėjančiais pirštais. Žmogus vertina dvasinius ir niekina materialius dalykus. Jis dažnai būna nelaimingas, nes per daug atitrūkęs nuo realybės. Jis gali linkti į religinį fanatizmą ar ezoteriką. Jei žmogus per daug užsisklendęs, įsigilinęs į save, jam gresia pamišimas.
Kūginės pirštų galvutės
Šiuo atveju pirštai palaipsniui smailėja, nėra išsišovusių krumplių. Žmogui rūpi dvasiniai dalykai, jis apsišvietęs. Jį traukia praktiškos idėjos, gražūs daiktai, patogumai, knygos, menas, jam būdingi aukšti siekiai, nesavanaudiški jausmai. Nemėgsta monotonijos. Kuo ryškesnės kūgio formos pirštų pagalvėlės, tuo labiau žmogus valdomas emocijų. Jei tokios rankos savininkas nesirūpina savo dvasiniu tobulėjimus, jis tampa tingus, abejingas, tuščias, beprasmiškai leidžia dienas.
Bukos pirštų galvutės
Būdingos savybės: tolerancija, tvarka, apgalvoti veiksmai. Tai pirklio, teisingo, sąžiningo ūkininko, amatininko, bet ne spekulianto ranka. Jos savininkas punktualus, reiklus sau ir kitiems, švarus, pedantiškas. Gali būti geras šaulys, iždininkas, bibliotekininkas, atletas. Geri diplomatai. Myli savo šeimą, ypač vaikus. Nedora šio tipo atmaina yra šaltakraujis, gerai apskaičiuojantis intrigantas, karjeristas, savimyla.
Pirštai platėjančiais galais
Veiklumo, energingumo, ryžto ženklas. Žmogui būdingas pasitikėjimas savimi, turtų siekimas. Gali būti medžiotojas, žemdirbys, mechanikas, karvedys, puodžius, literatas, muzikantas. Mėgsta tvarką, sistemą, simetriją. Nuolaidžiauja valdžiai ir ją myli.
Krumpliai
Lygūs pirštai
Rankos be išryškėjusių krumplių savininkas vadovaujasi jausmais, širdimi, o ne protu. Intuicija jį dažnai apsaugo nuo didelių klaidų. Lygius pirštus su smailėjančiais ar kūgio formos galais turi poetai, svajotojai, pranašai. Lygūs pirštai su bukais galais būdingi mąstytojams, kompozitoriams, rašytojams, aktoriams. Lygūs pirštai su platėjančiais galais byloja apie gabumus astronomijai ar matematikai, Toks žmogus gali būti išradėjas.
Pirštais su krumplėtais sąnariais
Punktualumo, tvarkingumo požymis. Žmogus gali būti gabus mechanikas, architektas, teisėjas. Asmuo vadovaujasi protu, yra linkęs į tiksliuosius mokslus. Krumplėti pirštai su kūginiai galiukais ženklina gabų mokslininką, išradėją. Krumplėti pirštai su bukais ar platėjančiais galiukais būdingi praktiškam, mėgstančiam tvarką žmogui.
Pirštai su pirmuoju krumplėtu sąnariu
Protaujantis, logiškas, mąstytojas.
Pirštai su antruoju krumplėtu sąnariu
Mėgsta tvarką, stengiasi viską klasifikuoti, sisteminti. Gali būti bibliotekininkas, ūkvedys, pirklys, amatininkas, mokytojas.
Nagų forma
Ilgi nagai reiškia fizinį silpnumą, ypač jeigu jie ploni. Ilgi, ploni, sulinkę ar rievėti – silpnus plaučius (1, 3, 4) Ilgi, stori ir išlinkę – žiaurumą, geidulingumą. Vidutiniai, bet platūs ir melsvi – prastą kraujo apytaką, nervų ligų grėsmę. Vidutiniai, ilgi, ploni ir trapūs – gerklės ligas (2) Trumpi nagai byloja apie sumanumą, santūrumą, aštrų protą. Tai gali būti žurnalisto, advokato, mėgstančio pasišaipyti iš kitų žmogaus nagai. Trumpi ir blyškūs nagai reiškia polinkį į klastą ir smurtą. Trumpi ir buki – širdies ligą (5) Trumpi ir platūs – valdingumą, vaidingumą, maištingumą. Trumpi ir trikampiai – polinkį į paralyžių (6) Labai siauri ir išlinkę nagai – gresia stuburo ligos. Moteris su trumpais nagais ir ryškiais krumpliais bus vyriško, valdingo tipo. Jos vyras turės būti nusižeminęs ir klusnus.
Atskirų pirštų išvaizda
Smilius
Trumpas – darbštumą, gudrumą. Neproporcingai ilgas – valdingumą, tuštybę, gašlumą. Ilgas smailėjantis – religingumą, prietaringumą. Vidutinis buku galu – teisuoliškumą, toleranciją. Vidutinis priplotu galu – prietaringumą, sektantiškumą. Ilgas galinis (nago) pirštikaulis – gabumą mokslams. Ilgas vidurinis pirštikaulis – ambiciją. Ilgas pamatinis pirštikaulis – valdingumą, išdidumą, puikybę. Lygus ar ilgesnis už didįjį pirštą – dideles ambicijas (toks buvo Napoleono smilius).
Didysis pirštas
Ilgas ir plokščias – melancholiją, depresiją. Ilgas ir susisukęs – žmogžudžio instinktą. Ilgas smailėjantis – savimeilę. Ilgas bukas – rūstybę. Ilgas platėjantis – lakią fantaziją, meilę gyvūnams. Ilgas galinis (nago) pirštikaulis – liūdnumą, prietaringumą, polinkį į savižudybę. Ilgas vidurinis pirštikaulis – žemės ar techninių darbų pomėgį. Ilgas ir platus pamatinis pirštikaulis – godumą. Piršto galas palinkęs į smilių – fatališkumą, pasitikėjimą savimi. Piršto galas palinkęs į bevardį pirštą – meilę gamtai ir menui.
Bevardis pirštas
Trumpas su neišsiskiriančiu galu – juvelyrą, menininką. Smailėjančiu galu (kai kiti pirštai nėra smailėjantys) – nepasitikėjimą savimi. Buku galu – meilę menui, dailės kūrinių kolekcionavimą. Plokščiu galu – menininką, aktorių. Ilgas galinis (nago) pirštikaulis – lakią vaizduotę, polinkį į dailę. Ilgas vidurinis pirštikaulis – sveiko proto ir talento pusiausvyrą. Ilgas platus pamatinis pirštikaulis – tuštybę, siekimą pasipelnyti. Bevardis vienodo ilgio su smiliumi – didelį garbės ir turtų troškimą, derinamą su garbingumu. Bevardis vienodo ilgio su didžiuoju pirštu – lošėjo pirštas, pasikliaujančio laimingu atsitiktinumu, o ne savo jėgomis siekiant laimės.
Mažylis
Ilgas beveik iki bevardžio piršto nago – norą lavintis, kaupti išmintį, iškalbą. Labai trumpas – pagaulų protą ir kitų apkalbinėjimą. Smailėjančiu galu – nepastovumą, gražbylystę. Plačiu galu – guvų protą, įtaigią kalbėseną. Suplotu galu – gabumą technikai, sugebėjimą spręsti sunkius mokslinius klausimus. Ilgas galinis (nago) pirštikaulis – polinkį į mokslus, iškalbingumą. Ilgas vidurinis pirštikaulis – išradingumą ir komercinius sugebėjimus. Ilgas pamatinis pirštikaulis – sumanumą, gudrumą arba apgavystę ir melą. Mažylis vienodo ilgio su bevardžiu – išminčių arba sukčių. Mažylis vienodo ilgio su didžiuoju pirštu – genialų mokslininką.
Nykštys
Didelis nykštys
Didelio nykščio savininkas yra pasitikintis savimi, nenusileidžiantis, despotiškas, vadovaujasi protu, o ne širdimi. Jeigu dar jo piršto galas yra bukas ir platus, o sąnariai ryškiai išsišovę, tai jis gali būti inžinierius, architektas, matematikas, tiksliųjų mokslų specialistas. Mažo nykščio savininkas bus lengvai įtikinamas. Jis vadovaujasi širdimi, o ne protu. Daug idėjų, mažai veiklos. Lankstus nykštys, lengvai linkstantis atgal reiškia saiko jausmo stoką piniginiuose dalykuose, mąstyme, projektuose. Beveik nelinkstantis atgal nykštys – atsargumo, uždarumo, slaptumo, teisingumo, sveiko proto ženklas.
Galinis nykščio pirštikaulis (su nagu)
Ilgas – valdingas iki despotizmo žmogus. Trumpas – santūraus būdo. Labai trumpas – silpnos valios, nedrąsus (1). Ilgas su buku galu – valia, valdoma teisingumo meilės (2). Vidutinio ilgumo ir platus reiškia tvirtybę. Labai ilgas ir platus – nevaldomo temperamento žmogus. Gali būti žmogžudys, plėšikas, žiaurus žmogus ar brutalus tėvas (5).
Pamatinis nykščio pirštikaulis
Gremėzdiškas pirštikaulis byloja apie menką protinį išsivystymą. Persmaugtas pirštikaulis su truputį išgaubtu viduriu – aštrų protą. Ilgas pamatinis pirštikaulis ir trumpas galinis – plepys, oratorius, mėgstantis prieštarauti, ginčytis (4). Trumpas pamatinis pirštikaulis ir ilgas galinis – ūmus žmogus darantis neapsvarstytus veiksmus, dėl kurių paskui gailisi (3)
Rankų pavyzdžiai
Primityvi ranka
Menkai išsilavinusio darbininko ranka, kuriam nelemta iškilti nors kiek aukščiau. Delnas labai didelis, storas ir kietas. Pirštai stori, trumpi, nelankstūs. Prastuolio pomėgiai, neišlavinti jausmai, geidulingumas be taurios meilės. Buki ar apskriti pirštų galiukai. Be idėjų, mintys sukasi tik apie duoną kasdienę ir gėrimą. Nykštys trumpas, šiek tiek atsilošęs atgal. Nelaimingas. Lengvai įkalbamas žmogus, primityvūs instinktai. Tai laukinio žmogaus ranka arba nelaimingo neišsimokslinusio baltojo vergo, kokių daug mūsų šalyje.
Moters ranka
Pirštų galiukai nėra nei platūs, nei buki, veikiau kūgio pavidalo, Ją valdo daugiau jausmai, nei protas. Mėgsta gražius daiktus. Nuotaikos svyruoja nuo palaimos iki nusiminimo. Nėra išsišovusių krumplių (logikos stoka), tik antras sąnarys šiek tiek išreikštas (tvarka materialiuose dalykuose, būdinga tikrai šeimininkei). Nykštys didokas. Jis reiškia, kad moteris protinga ir atsargi širdies dalykuose, jausmus valdo valia. Jei moters nykštys būtų mažas, žinotume, kad ji koketė, pavydi, nervinga. Moterys su trumpais nykščiais moterys nesugeba saugoti paslapčių, nesilaiko žodžio nėra sąžiningos. Moterys su dideliais nykščiais būna supratingesnės, gudrios ir apsiskaičiusios, šiek tiek valdingos, bet jomis galima pasitikėti.
Žmogžudžio ranka
Tokia buvo kelių žiauriausių XIX amžiaus Amerikos ir Prancūzijos serijinių žudikų, nuteistų mirties bausme, ranka. Storas, sunkus, rusvas delnas, platesnis nei paprastai. Trumpa, gremėzdiška ranka, pirštai nelankstūs. Pirštų pagalvėlės neryškios. Neišryškėję jokie krumpliai, nors kartais antras sąnarys gali būti gremėzdiškas ir storas. Nagai platūs, stori, vidutinio ilgio, rusvo atspalvio. Nykštys su ilgu plačiu galiniu pirštikauliu ir neryškiu pamatiniu.